Apdovanojimas dizainerei

Spaustuvė KOPA

„Spaustuvės dizainerei įteiktas apdovanojimas už architekto Algimanto Sprindžio knygos dizainą“

2015 m. vasario 19 d. spaustuvei KOPA buvo sėkminga diena. Trys apdovanojimai knygos meno konkurse už leidinių "Vitas Luckus. Biografija. Kūryba", R. Požerskio fotoalbumo „Lietuva 1988–1993“ ir architekto Algimanto Sprindžio knygos spaudą ir dar vienas apdovanojimas skirtas architekto Algimanto Sprindžio knygos dizainui, kurį ruošė KOPA dizainerė Jovita Bliūdžiūtė.

Žinant Jovitos potraukį architektūrai ir aistrą jos darbui (leidinių dizainas), nekilo abejonių, kad architekto Algimanto Sprindžio knygos dizaino projektas yra skirtas jai.

„Taip susiklostė, kad beveik dešimt metų gyvendama Kaune miestui pajutau prieraišumą: jis nedidelis, jaukus, bręstantis ir net sovietmečiu sugebėjęs išlaikyti tą patriotiškumo jausmą, kuris užgimė tarpukariu. Džiaugiuosi, jog galėjau sukurti knygą apie architektą, kurio statinių buvusioje laikinojoje sostinėje labai daug. Maketuojant gausią vizualinę medžiagą gėrėjausi kūrėjo darbštumu ir kruopštumu. Paties architekto požiūris į darbą tarsi įpareigojo atsakyti jam tuo pačiu ir sukurti kokybišką bei profesionalų leidinį„  – spaustuvės KOPA dizainerė Jovita Bliūdžiūtė.

Knyga apie architekto Algimanto Sprindžio kūrybą yra viena iš serijos leidinių apie Lietuvos architektus. Iš anksto nurodytas siūtos, kietu viršeliu rištos knygos formatas neapriboja kūrybinės laisvės renkant apdailos medžiagas, spalvas, popierių, stilistiką, o dirbant su knygos autore doc. Dr. Vaida Almonaityte – Navickiene buvo jaučiamas pasitikėjimas, diskutuojama, daug kalbama apie architekto darbus ir reikšmę Kauno miestui.

Tikriausiai, nors ir sparčiai, tačiau šiltai vykęs knygos kūrimo procesas įtakojo ir galutinį rezultatą. Viršeliui parinkta švelni samaninės spalvos surbalin Linea medžiaga, deranti su plonytėmis raidėmis, primenančiomis ranka nubraižytą architekto darbą.
Vidaus popierius – 150 g Galerie Volume – parinktas neatsitiktinai: darbo pradžioje numatyta, jog bus daug iliustracijų, todėl naudojant purų popierių išvengiama jų peršviečiamumo.
Tinklelis nėra griežtas, nuotraukos ir iliustracijos komponuojamos laisvai, tad kiekvienas atvertimas yra individualus, išsiskiriantis iš kitų.

Leidinys apie brandaus amžiaus, Kaune itin gerbiamą architektą, todėl buvo panaudoti klasikiniai šriftai. Knygoje atskleidžiami esminiai architekto kūrybos bruožai ir savitumai. Jie iliustruojami gausia nepublikuota ikonografija, amžininkų atsiminimais bei šiame kontekste ypač stiprų emocinį ir kūrybinį krūvį perteikiančiais architekto ranka pieštais eskizais.

Spaustuvės KOPA dizainerei 5teiktas apdovanojimas

Dizainerės diplomas